10 режисерів незалежної України


За останні два десятиліття в Україні не розбудувалась кіноіндустрія, хоча і інші галузі в державі залишаються у досить скрутному становищі. Але і занепад у сфері кіно був не один раз відвернутий появою талановитих фільмів, які не завжди претендували на довголіття, але залишилися помітним явищем у рідному кінопроцесі. Сьогодні ми згадаємо 10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

Ігор Подольчак

Кількість його іпостасей говорить сама за себе, адже в Україні можна на пальцях руки перерахувати, хто із сучасних митців встиг гучно про себе заявити у зовсім різних жанрах мистецтва. Львів’янин Подольчак сам себе називає формалістом, тобто його цікавить не зміст художнього твору, а форма в якій він перебуває. Таке ж і його кіно. У доробку Ігоря два фільми: «Меніни» і «Деліріум». Перший брав участь в конкурсі престижного Роттердамського кінофестивалю.

Михайло Іллєнко

 

Якщо вірити «Вікіпедії», а їй вірити не можна, наймолодший із братів Іллєнків «у вузькому колі людей має прізвисько "Пєрєц"». Михайло Герасимович останні роки присвятив роботі над стрічкою «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», яка була гучно розрекламована і на яку, як на останню надію українського кіно, збиралися пересічні кінолюбителі. Фільм отримав суперечні відгуки критики. Ще одним знаковим проектом режисера є кінофестиваль «Відкрита ніч», де кожного року молоді кінематографісти демонструють свої перші фільми.

Алан Бадоєв

Народжений в Північній Осетії Алан став відомий як кліпмейкер для цілого ряду популярних поп-виконавців на усіх теренах СНД. З Україною майбутнього гуру музичних відео пов’язало дитинство, яке він провів в місті Горлівка. Ще під час навчання в кінці 90-их в університеті Поплавського, Бадоєв відзняв декілька короткометражок. У 2007 році він представив фільм «Оранжлав», де можна бачити драматичну історію кохання, зненацька спотворену СНІДом. У 2013 році запланований вихід на великі екрани другої повнометражної роботи режисера «The тьолки», екранізації прози Сергія Мінаєва.

Кіра Муратова

З незалежністю продуктивність Кіри Георгіївни лише збільшилась. Майже кожні два роки з’являються все нові її стрічки, в кожній з яких можна побачити постановницю, яка вже давно зарекомендувала власний почерк у кінематографічному творі. Її нова стрічка «Кінопроби. Однокурсники», продюсована Олегом Коханом, знову із Ренатою Літвіновою у головній ролі, має з’явитись на великому екрані у цьому році.

Сергій Буковський

Знаний документаліст, в доробку якого близько півсотні робіт, серед яких «Війна. Український рахунок», «Назви своє ім'я», «Живі», «Україна. Точка відліку». Ази професії він здобував у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Показ «України. Точки відліку». на фестивалі Docudays UA завершився гучними оваціями глядачів. Через кіно Сергій Буковський, за його словами, намагається «спробувати повернути людині відібране в неї почуття власної гідності».

Марина Врода

Минулого року у травні її ім’я дізналась вся Україна, адже Марина вдруге в історії національного кіно здобула головний приз Каннського фестивалю у програмі короткометражних фільмів. Удостоєний «Золотої пальмової гілки» «Крос» - це добротна робота із символічним змістом бігу в нікуди. Цікаво, що бюджет тріумфальної картини склав 3.5 тис. €. Її новою стрічкою буде повний метр із робочою назвою «Степове», що розповість про декілька днів з життя пристарця.

Сергій Лозниця

Загальнослов’янський режисер-космополіт, який вже двічі підряд представляв свої фільми в офіційній конкурсній програмі Каннського фестивалю. У 2010 році від України була демонстрована скандальна стрічка «Щастя моє», а цьогоріч вже від Росії – воєнна драма «В тумані», відзнята за твором знаменитого білоруського прозаїка Васіля Бикова. Наступним своїм фільмом Лозниця називає «Бабин Яр».

Любомир Левицький

Молодий і вже досить успішний кліпмейкер і режисер, який свого часу намагався налякати українців першим вітчизняним триллером – «Штольня». Наразі режисер зайнятий виробництвом ще одного фільму жахів – «Тіні незабутих предків», вихід якого запланований на кінець року. Зйомки розпочались в липні в Карпатах.

Мирослав Слабошпицький

 

Найбільш гучному тріумфу українського кіно за останній час завдячуємо саме Мирославу Слабошпицькому, який здобув на престижному кінофестивалі в Локарно приз «Срібний леопард», за 23-хвилинну короткометражку про сьогодення зони відчуження «Ядерні відходи». До цього раніше дві короткометражки режисера потрапляли в конкурс Берлінале.

Олесь Санін

Український режисер, найгучнішим успіхом якого став фільм «Мамай», заснований на давньому українському і кримсько-татарському фолькльорі. Цю стрічку, висунуту від України на премію «Оскар», свого часу відзняли за 200 тис. $. Зовсім нещодавно призабуте ім’я Саніна знову почало фігурувати у мас-медіа у зв’язку з тим, що він виступав другим режисером на зйомках скандального фільму «Матч».

mivanukha 24 серпня 2012Ім’я:
18 квітня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 07 січня 2020 20:29
0
Гость 07 января 2020 20:28
Гость 23 февраля 2019 21:45
Мирослав 23 августа 2016 18:39
Так же режиссер Макс Стоялов.

Это чмо, а не режиссер.
.
Илья
Илья 07 січня 2020 20:29
0
Гость 07 января 2020 20:26
Со вторым  режиссёром был на площадке съёмочной в 2018 году летом.
.
Гость
Гость 07 січня 2020 20:28
0
Гость 23 февраля 2019 21:45
Мирослав 23 августа 2016 18:39
Так же режиссер Макс Стоялов.

Это чмо, а не режиссер.
.
Гость
Гость 07 січня 2020 20:26
0
С первыс режиссёром был на площадке съёмочной в 2018 году летом.
.
Гость
Гость 23 лютого 2019 21:45
0
Мирослав 23 августа 2016 18:39
Так же режиссер Макс Стоялов.

Это чмо, а не режиссер.
.
Мирослав
Мирослав 23 серпня 2016 18:39
0
Так же режиссер Макс Стоялов.
.

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 2152
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 1668
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 981