Олександр Бєляк: Кіно в Україні може бути бізнесом


Олександр Бєляк: Кіно в Україні може бути бізнесом
Напередодні національної прем'єри комедії «Сотка», яка знята виключно на приватні кошти, кореспондент національного порталу kino-teatr.ua зустрівся в Києві з продюсером і режисером стрічки Олександром Бєляком і отримав у нього короткі коментарі з приводу його фільму. Пропонуємо їх вашій увазі.
КТ. - Можна отримати кілька коментарів з приводу вашого фільму?
АБ. - Так звичайно.
КТ. - Чому ви не звернулися до держави за підтримкою, ви сказали кілька хвилин тому в ході прес-конференції. Але раз фільм ваш весь час стосується грошей, то не смій б ви сказати, який був бюджет вашого фільму?
АБ. - Знаєте, я для себе вирішив, що теми бюджетів, кас і всього іншого я буду готовий обговорювати після третього фільму.
КТ. - Після третього? А «Сотка» якщо я не помиляюся, всього другий ваш фільм? (До цього Олександр Бєляк зняв повнометражний ігровий фільм «Конкурсант. Смертоносне шоу», 2016 рік)
АБ. - Так, ми зняли «Конкурсанта», ми зняли «Сотку», і наступний фільм теж буде комедією. І коли у нас будуть всі каси, я зможу сісти і розповісти журналістам, як цей бізнес будувався.
КТ. - А це ваш особистий бізнес?
АБ. - Так, це мій особистий бізнес, моя особиста кінокомпанія, тому я сподіваюся, що ми будемо знімати в Україні, і знімати довго. І хочеться, щоб ми були прикладом для інших людей - бізнесменів, режисерів і продюсерів, щоб в Україні кіно знімалося. Адже я вірю, що заробляти в Україні можна, можна знімати навіть при дуже скромних бюджетах. Головне - бажання і щоб ці невеликі бюджети відбивалися.
КТ. - В цьому-то і питання, адже зараз в сучасному українському прокаті єдиними комерційно успішними фільмами виявляються «свінгерів» з бюджетом в 2,5 мільйона гривень і зборами в майже 20 мільйонів і Dzidzio Контрабас (4 мільйони гривень бюджет і 22 мільйони гривень зборів) . А на які показники - хоча б приблизно - ви розраховуєте?
АБ. - Я дуже сподіваюся, що у нас цифра буде не менше, і вважаю, що в Україні можна знімати кіно, якщо касові збори будуть в межах 1 мільйона доларів. І я навіть сподіваюся, що ми будемо рости за ці межі, адже американські фільми здатні приносити у нас і 1, і 2 і навіть 3 мільйони доларів в прокаті, а в багатьох країнах прокат національних фільмів завжди займає не менше, ніж прокат голлівудських фільмів. І ми теж повинні до цього прийти. Єдине що це повинно стати вигідним приватному інвестору; на сьогоднішній момент держава дала старт багатьом картинам і мені здається, що в даний момент, коли і у нас навчилися знімати, з'явилися режисери, оператори, прийшов час поміняти політику підтримки не кіно, а саме кінобізнесу, бо коли продюсер знімає кіно з бюджетом 2 , 5-5 мільйонів гривень, а держава виділяє іншому продюсеру, припустимо, 40 мільйонів, то приватний продюсер стикається з конкуренцією більш складною. Тому дуже важливо, щоб держава звернула на це увагу і підтримало не тільки фільми, які воно вирішило підтримати, а й бізнесменів, які вкладають в кіно. Система підтримки повинна бути більш гнучкою і спрямованої на весь ланцюжок - потрібно підтримувати і кінотеатр, і дистриб'ютора, і продюсера - щоб всім було вигідно.
КТ. - Ясно. А над третім фільмом ви вже працюєте? Чи є вже сценарій?
АБ. - Є ідеї, є синопсис, але сюжет я вам, звичайно ж, не розповім. Але це знову буде комедія. А зйомки ми плануємо розпочати вже у вересні цього року.
КТ. - Що ж, успіхів вам.
АБ. - Дякуємо.
Алексей Першко 05 березня 2018
Like

Ім’я:
18 вересня 2020
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 48448
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 21568
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 18230
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 18230
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 16177