Інтерв'ю з режисером байопіка "Кличко" - інтерв'ю кіно - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Інтерв'ю з режисером байопіка "Кличко"


Інтерв'ю з режисером байопіка

Себастьян Денхардт, режисер знакової документальної стрічки “Кличко”, мало не одразу став кумиром глядачів Одеського міжнародного кінофестивалю – так їм сподобалась історія братів Кличко, вперше показана у повному варіанті: від дитинства до наших днів, від поразок до перемог, від України і до США. Режисер-володар престижної телевізійної премії ”Еммі”, представивший німецький погляд на історію братів-боксерів, із задоволенням розповів, за що ж Кличків так люблять у Німеччині і як зняти якісну документалку.

- Що ви знали про Україну, перш, ніж розпочали тут зйомки байопіку “Кличко”?
- В першу чергу, маю сказати, що мені надзвичайно подобається Україна. Як Київ, так і Одеса – прекрасні міста. Але, на мій сором, я взагалі мало що чув про Україну перш, ніж почав знімати тут. Так, звісно, я дещо вивчив про країну ще до зйомок. Щодо певних політичних аспектів – я вважаю, що не можу нічого коментувати, так як просто надто мало знаю про це.
- А про Одеський кінофестиваль ви чули до свого візиту сюди?
- Так, чув, що він вперше проходив минулого року, але більше вивчив про нього, коли ми отримали запрошення презентувати тут стрічку “Кличко”. І мені було надзвийчано приємно. Адже раніше ми вже представляли цей фільм на іншому фестивалі, доволі відомому – на “Трайбеку” у Нью-Йорку, це – фестиваль документального кіно. І, до речі, “Кличко” мав там неабиякий успіх. Але в Одесі знаходитись приємніше.
- Про що збираєтесь знімати наступний фільм? Можливо, вас надихнув ще хтось з українців?
Наразі я займаюсь проектом для німецького телебачення. Але приїхавши в Україну, я помітив справжній феномен: ви – нація борців. Тобто, брати Кличко швидше не виключення серед українців, а просто представники такого сміливого і хороброго народу. Тому якщо знайду цікавий сюжет або отримаю запрошення в український проект, я з задоволенням займатимусь ним.
- Як ви познайомились з братами Кличко?
- Володимир запросив мене у свій тренувальний табір, а вже пізніше я познайомився з Віталієм. Ми довго вели переговори щодо зйомок фільму “Кличко” і вже тоді ми подружились. Два роки ми працювали разом, тому дійсно зблизились і вони стали моїми дуже хорошими друзями. Вже навіть після кінця зйомок, після 2009 року я продовжував особисто відвідувати їх бої, знаходячись десь недалеко від рингу. І тоді мені прийшла ідея – ми випустимо стрічку на DVD, а понусом на диску стануть мої записи їх останніх боїв. Мені надзвичайно подобається родина братів – і матір, і батько. Тому минулої середи, коли я дізнався про смерть Кличка-старшого, мені стало дуже боляче – я зустрічав цю людину, ми довго спілкувались і я захоплювався Володимиром Кличко, тому що він зміг виростити таких синів.
- Як в Німеччині сприйняли стрічку “Кличко”?
- Німців вражає дисциплінованість, не лише фізична, але і духовна сила братів, їх позитивний образ – маю на увазі, що вони не дозволяють один одному поводити себе некоректно на людях, навпаки – вони із задоволенням спілкуються з фанатами, уникають провокацій і скандалів, як на рингу, так і у публічному житті. Власне, потрібно розуміти, як німці ставляться до братів Кличко – нехай їх батьківщина Україна, але ми сприймаємо себе, як країна, котра усиновила їх. Звісно, вони українці, але все ж таки живуть у Німеччині, тому ми також маємо певні права вважати їх хоча б частково німцями і пишатися такими своїми громадянами.
- Як ви вважаєте, яка головна умова створення успішного документального фільму?
- Потрібно просто розповісти цікаву історію – між художньою і документальною стрічкою не так багато різниці, як здається на перший погляд. Обидва жанри по суті майже завжди драми, а вже від режисера залежить, як він подась історію, котра потрапила до його рук. Наприклад, у мене з “Кличко” був просто шикарний матеріал, тому було не надто важко знайти позицію, з якою треба розповідати цю історію. Крім того, існує маса технік та стилів зйомок документало. В моєму випадку, я використував спеціальну технологію – наприклад, оператор, що займав головну камеру, був приблизно одного зросту з братами Кличко, тому що мені хотілось, щоб глядач постійно дивився боксерам не на торс і не знизу, а прямо в очі. Це – своєрідний психологічний прийом.
Як володар премії “Еммі”, як вважаєте, які стандарти має ця премія? І чи має вона їх взагалі?
- Так, звісно стандарти існують, але вони змінюються разом з реаліямиУ мене величезну гордість визиває сам факт того, що я отримав “Еммі” – це справжній телевізійний “Оскар”. Потрібно просто розповісти щось особливе. Головне – це зачепити людей, зворушити їх. Потрібно вміти розповісти історію емоційно – власне, як і у художньому кіно. Мені, наприклад, надзвичайно подобаються стрічки Майкла Мура – у нього своєрідна іронічна манера розповідати історії, та часто він буває надто саркастичним, а це не те, що чіпляє людей за живе. Але мені здається, що все ж таки важливі не стільки нагороди, скільки реакція публіки – це найбільша нагорода.
- З чого порадите починати молодим режисерам, котрі бажають працювати у документальному жанрі?
- Вони мають проникнутись філосіфією Кличків – якщо ти впав, лежиш на підлозі і здається, що немає сил піднятись, ти піднятись, стати і продовжувати свій бій. Потрібно продовжувати ідти до свєї мети, багато прауювати, навіть коли здається, що тобі це не під силу.

  

Катя Зиновьева 18 квітня 2011
Like

Ім’я
21 серпня 2019
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 47120
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 18707
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 17634
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 17261
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 15736