Фільм Уявні друзі 2024

Труднощі перекладу


Рецензія на фільм: Прибуття
Фільм Прибуття

Відомі режисери вже неодноразово звертались до жанру наукової фантастики. За останній час можна згадати принаймні дві достойні стрічки, що запам’ятались своє візуальною досконалістю і одночасно змістовою насиченістю, це «Гравітація» Альфонсо Куарона та «Інтерстеллар» Крістофера Нолана. В обох випадках після перегляду виникало гостре бажання віддати обом фільмам всі нагороди американської кіноакадемії і одразу оголосити найкращими. Приблизно схоже відчуття виникає і після нового фільму Дені Вільньова.

Емі Адамс грає спеціаліста з іноземних мов, що поміж іншого знає португальську, фарсі та китайську. До неї звертається по допомогу уряд США після того, як на Землю прибувають космічні кораблі прибульців і зависають над планетою, тим самим змушуючи землян замислитись над метою їхнього прибуття, а у багатьох просто викликають недовіру та страх. Перед героїнею Емі Адамс ставиться непросте завдання знайти спосіб комунікації з прибульцями, чим власне вона і займається.

Для канадського режисера Вільньова це фактично третій впевнений крок на територію блокбастера, де можна оперувати великими бюджетами і знімати всесвітньо визнаних акторів. До цього офіційно такими стали «Полонянки» та «Сікаріо». Постановнику вдалось зберегти свій авторський стиль, який можна помітити навіть непрофесіоналу, і розповісти цікаві, напружені, глибокі, яскраві, а також доволі жорсткі людські історії. Можливо, комусь пригадається довгий епізод в «Сікаріо», де одного з ватажків наркокартелю перевозять з Мексики в США, впродовж якого постійно відчувається небезпека, присутня навіть у мовчазних пустельних краєвидах, що наростає аж до швидкої та майстерно знятої сцени на кордоні. У «Прибутті» режисер також використовує попередньо апробовані прийоми, нагнітаючи саспенс аж до фінальної розв’язки. Такий ефект досягається, зокрема, завдяки чудовій операторській роботі та звуковому супроводу. Разом з тим, на відміну від інших стрічок, у цьому фільмі Вільньова жорст(о)кості на порядок менше.

Однак чи не є візуально довершене «Прибуття» лише гарною обгорткою, де сюжет відіграє роль другорядну і неважливу? Власне, таке питання поставало до «Гравітації» Куарона, яка дійсно вражала при першому перегляді, але не залишала після себе майже жодної їжі для роздумів.

Насправді, ні. Вільньову однозначно вдалось. Він не лише розказав історію яскраво і цікаво (до речі, особливо подобається як зображені у фільмі деталі, організація зв’язку, армії, техніка та фонові і нібито несуттєві нюанси), але і навіть зміг запропонувати щось нове у науковій фантастиці, адресуючи меседж в першу чергу людству.

0
Ivan Romashchenko 13 листопада 2016


Avatar
Ім'я:
8 травня 2024

Інші рецензії автора


Сага завершилась? Зоряні Війни: Скайвокер. Сходження Сага завершилась?

Після спірного 8-го епізоду, коли віддані шанувальники ЗВ залишились невдоволеними, навіть написавши петицію про перезйомики сергії,...

21 грудня 2019
Герої нашого часу Аутсайдери Герої нашого часу

Як часто можна побачити фільми, які надихають? Про людей, які б на своєму прикладі показували, як можна досягти вершин у своїй справі. Про...

18 листопада 2019
«Дайош» більше якісних спін-офів всесвіту Зоряних воєн! Соло: Зорянi вiйни. Iсторiя «Дайош» більше якісних спін-офів всесвіту Зоряних воєн!

Лукасфілм та Дісней продовжують розповідати історії про події між «Помстою сітхів» та «Новою надією» в межах...

26 травня 2018
Перехідний період Зоряні війни: Останні Джедаї Перехідний період

Основна проблема нових епізодів 7 і 8 у самій концепції. Перші 6 епізодів були цілісною історією, з глибоким бекграундом, яка не вимагала...

26 грудня 2017
Сатира від Лаймана Баррі Сіл: Король контрабанди Сатира від Лаймана

Кіно з Томом Крузом зазвичай страждає на створення супергеройського іміджу і вихваляння втілених ним персонажів. Попри те, що геройські...

16 жовтня 2017