Попелюшок - рецензія на фільм Нокдаун

Увійти через
Реєстрація
 
Попелюшок
 
Фільм Нокдаун
Політичні метаморфози останніх днів вибили з колії і порушили звичну динаміку. Тому прем'єра довгоочікуваного „Нокдауна" Рона Говарда у Червоному залі кінотеатру „Київ" була надзвичайно доречна. Історія про боксера Джеймса Браддока (Рассел Кроу) на прізвисько "Бульдог", як втілення тріумфу віри, надії, людської волі та гідності не залишить байдужим навіть покоління, у "якого не було ні великої війни, ні Великої Депресії".
Було зрозуміло, що режисер Рон Говард зробить акцент на драматизмі та натхненності легендарної історії. Тому за умови зіркового кастінгу (Кроу та Зелвеггер), інтригою залишався лише інструментарій.
Сюжет фільму сконцентрувався на декількох роках життя Джеймса Браддока - самих важких, але і переломних. Відбоскувавши біля 80-ти боїв, він опиняється у ситуації, коли численні незаліковані травми не дозволяють йому залишитися на ринзі. І ось "Бульдога з Джерсі" спіткає доля 15 мільйонів американців - безробіття, злидні, голод.
Щоб ледве звести кінці з кінцями та не залишити сім'ю з трьома дітьми напризволяще, Браддок влаштовується вантажником у док. Він усіма силами намагається не впадати у відчай. Благо у цьому його підтримує дружина (Зелвеггер) та ексцентричний і життєрадісний менеджер і тренер Джо Гоулд (Пол Джіаматті). У Браддока з'являється шанс провести заключний поєдинок. Але замість того щоб бути грушею для биття, вчорашній списаний андер-дог стає ще кращим "Бульдогом" ніж був. Після серій вдалих боїв, Браддоку здобуває право на бій за чемпіона світу у важкій вазі з грізним панчером Максом Беером (Крейг Бірко), на рахунку якого два вбитих на ринзі боксери. Перед народним улюбленцем Браддоком постає складне завдання: вижити, відстояти свою честь та виправдати сподівання...
Технічна сторона фільму виявилась досить софістикованою. Зображення фільму було зафільтроване у коричнево-брудні тони, що крім ретро-іміджу передавало гнітючу атмосферу часів Великої Депресії. Не останню роль зіграла звукова доріжка Томаса Ньюмана. Вона хоч і нагадала його ж саундтрек з "Проклятого шляху" (Road to Perdition), але була по місцю, емоційною та органічною. Сцени брутального боксу, замішані на уповільненнях, засвітках та розмивці від ударів, на пару з візуальними флеш-беками - передані бездоганно. Ревіння натовпу, гуркіт ударів, сплески емоцій дали повний ефект присутності. Щоб перенести глядача у те, що відбувається на екрані Говард подекуди навіть відмовився від „штативної" зйомки і дав камері певну свободу.
Для участі у фільмі Рассел Кроу помітно схуд (-15 кг у порівнянні з „Володар морів") і довгий час тренувався. Але сам бокс у „Нокдауні", в силу стилю боксерів відтвореної епохи, більше нагадував браваду з „Розгніваного вола" (Raging bull), аніж „юління метелика, та жалення як бджола" як у „Алі". Загалом, гра Кроу заслуговувала гри Кроу. В свою чергу, Рене Зелвеггер також дуже вдало вписалася в естетику фільму. Другорядний кастінг виглядав далеко не другорядним. Було приємно побачити Крейга Бірка в обоймі „Нокдауна" після пристойної гри у концептуальному „Тринадцятому поверсі". Пол Джіаматті після заслуженого успіху в „Узбіччі" (Sideways) додав фільму особливої родзинки - його запальний гумор та експресивні тиради викликали посмішки та сміх.
Мимоволі напрошується порівняння „Нокдауна" з іще одним фільмом про відродження надії у часи Великої Депресії - „Фаворит" (Seabiscuit). Попри спільну тематику фільми виявилися абсолютно різні. І хоч „Нокдаун" по видовищності та інспіративності дещо поступається масштабному „Фавориту", проте він виділяється драматизмом, відтвореною атмосферою та вдало акцентованими аспектами сімейних цінностей.
Фільм пройшов довгий шлях (3 місяці), поки потрапив на наші екрани. Потенційний номінант на „Оскар" був схвально сприйнятий критиками. Але відверто переобтяжений бюджет в 88 млн. доларів ставив під сумнів рентабельну касу. Чи то переродилася віра у світлі ідеали, чи то проблематика фільму виявилася далекою від тягаря сьогодення, але „Нокдаун" у Штатах обмежився збором, який ледь переступив 60-ти мільйонний рубіж.
Достойний фільм, непересічна і натхненна історія - справжні ліки від депресії.
8.5/10
Рецензія на фільм Нокдаун 0  
Alive 08 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
21 вересня 2017
Ваш коментар
Якого кольору трава?
 
помаранчевого
Синього
Червоного
Зеленого
Коричневого
чорного

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1