Строкате різдвяне кохання - рецензія на фільм Реальне кохання

Увійти через
Реєстрація
 
Строкате різдвяне кохання
 
Фільм Реальне кохання
Фільм „Кохання насправді", прем"єра якого відбулася у кінотеатрі „Київ", не потребував особливої реклами. Достатньо того, що на рахунку режисера і сценариста Річарда Кертіса такі фільми як „Щоденник Бріджит Джонс", „Ноттінг Хілл", „Чотири весілля, одні похорони". Що вже й казати про зірковий акторський склад. Тому, навіть коли вже пройшло добрих десять-п"ятнадцять хвилин фільму, глядачі все приходили і приходили.
Існує категорія фільмів, які будуються за певним серіальним принципом. В них декілька рівнозначних героїв мають свої сюжетні лінії, які так чи інакше, раніше чи пізніше переплітаються, утворюючи строкату клаптикову ковдру. Так було у мелодрамі „Гра напам'ять", драмах „Речі, які можна сказати глянувши на неї", „П'ять почуттів", „Магнолія".
У нашому випадку маємо яскраву мелодраматичну комедію з драматичними елементами, в якій:
1. Прем"єр-міністр Великобританії (Хью Грант) „нерівно дише" до своєї секретарки.
2. Вдівець (Лаям Нісон (Список Шіндлера)) намагається налагодити контакт зі своїм сином, який переживає своє перше кохання
3. Одинокий письменник (Колін Фірт (Щоденник Бріджит Джонс)) закохується у свою неангломовну служницю.
4. Пристаркуватий та вульгарний рокер (Біл Ніхі) усвідомлює, що єдина людина яку він любить - його товстий менеджер
5. Пара, що зустрілася на зйомці порнофільму, починає відчувати більше ніж того вимагають сценарії.
6. Невдаха-Казанова їде в Штати, щоб втілити свої фантазії у життя
7. Закоханий у дружину свого товариша випадково видає свої почуття.
8. Домогосподарка (Емма Томпсон (Почуття і чуттєвість)) виявляє, що її чоловік (Алан Рікман (Гаррі Поттер)) має молоду коханку.
9. Службовий роман з трирічною платонічною основою не може увінчатися коханням через сімейні обставини.
Сюжетні лінії чедернацько переплетені в усіх відношеннях позитивну, веселу, хоча подекуди сумну і надзвичайно романтичну історію. Але крім побутово-святкового елементу, фільм, робоча назва якого „Кохання насправді - навколо нас", не обминув і політично-етнічного контексту. Протистояння Великобританії і Штатів, культурні сетеротипи властиві одним і іншим обернулися у фільмі сміливим висміюванням та відвертим стьобом. Виявляється британцям крім Бітлз, правої ноги Бекхема і Гаррі Поттера, є чим пишатися...:)))
Кожен із сюжетів легко міг би стати основою для хорошого середнячка, але все в купі справляє набогато виграшне враження і ефект. Деякі камео-появи (Клаудіа Шиффер, Біллі Боб Торнтон, Деніс Річардс, Роуен Аткінсон) додають фільму додаткової вартості і пікантності. Дуже багато моментів - це своєрідна ремінісценція на попередні роботи Річарда Кертіса. Навіть ключова пісня Love is all around us (Любов навколо нас) Wet Wet Wet і її комерційно-сексистський рімейк Christmas is all around були позичені в „Чотирьох весіллях, одних похоронах". Взагалі, звукова доріжка до фільму не тільки гарно підібрана, але й вдало розставлена. Зверніть увагу на те, що оригінальний саундтрек до фільму написав вельмишанований Craig Armstrong. При всій невинності теми, у фільмі вистачає і крепких слів, і голих тіл - це ж все-таки британський, а не американський фільм. І навіть хеппі-енд мав набагато глибший зміст і віддтінок.
Ідельний фільм для закоханих.
Рецензія на фільм Реальне кохання 1  
Alive 09 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
26 вересня 2017
Ваш коментар
Скільки рук має людина?
 
шість
девять
Вісім
Чотири
Дві
П’ять

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
9 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 9